Останнім часом в Ужгороді об’єктом активних обговорень став історичний будинок 1897-го року побудови (такий рік вказано на фасаді), що на розі вулиць Собранецької та Крилова. Обурення громадськості викликав той факт, що у 115-річній будівлі власники квартири на другому поверсі замінили старі дерев’яні автентичні рами на банальний пластик, а фасад зіпсували блоками кондиціонерів.
Тим часом геть у тіні свого «розкрученого» сусіда залишається дещо менший за розмірами, проте не менш цікавий будинок на вулиці Собранецькій. Нетипово «багата» та вишукана для нашого міста ліпнина колись надавала цій одноповерховій будівлі неповторного вигляду. І навіть зараз, у напівзруйнованому стані, візерунки вражають своєю красою. Однак ця краса ще більше контрастує на фоні облупленої стіни, цеглин, що проглядаються крізь штукатурку, шматків пластикових водостічних труб…
По всьому видно, що будинок знаходиться у приватній власності, і цілком можливо, що його господарям не по кишені реставраційні роботи. Однак, для міста, руйнування такої будівлі – безсумнівна втрата.
![DSC_0778 DSC_0778](/images/media/arhitektura/dsc_0778/310116-1-rus-RU/dsc_0778_fit_content_width_watermark.jpg)
![DSC_0774 DSC_0774](/images/media/arhitektura/dsc_0774/310119-1-rus-RU/dsc_0774_fit_content_width_watermark.jpg)
![DSC_0775 DSC_0775](/images/media/arhitektura/dsc_0775/310122-1-rus-RU/dsc_0775_fit_content_width_watermark.jpg)
![DSC_0782 DSC_0782](/images/media/arhitektura/dsc_0782/310125-1-rus-RU/dsc_0782_fit_content_width_watermark.jpg)
![DSC_0779 DSC_0779](/images/media/arhitektura/dsc_0779/310128-1-rus-RU/dsc_0779_fit_content_width_watermark.jpg)
![DSC_0777 DSC_0777](/images/media/arhitektura/dsc_0777/310131-1-rus-RU/dsc_0777_fit_content_width_watermark.jpg)
![DSC_0781 DSC_0781](/images/media/arhitektura/dsc_0781/310134-1-rus-RU/dsc_0781_fit_content_width_watermark.jpg)
Залишити відгук
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.