Дочекалися! Ужгородська “Говерла” перемагає донецький “Металург”!

У матчі 12-го туру чемпіонату України ужгородська «Говерла» обіграла на своєму полі донецький «Металург» – 1: 0. Вашій увазі післяматчеві коментарі головних тренерів команд, які наводить офіційний сайт ужгородців.

В’ячеслав Грозний, головний тренер «Говерли»: «У футболі не завжди все справедливо. У багатьох матчах у нас було безліч гольових моментів, але ми їх не могли реалізувати. Ми у п’яти останніх домашніх матчах не могли забити жодного м’яча, хоча створювали дуже багато. Ви це бачили. Сьогодні буквально в першому ж таймі напівмоменти реалізували, і грати стало легше.

Забили класній команді. Ще раз скажу: це одна із самих граючих команд, досить швидкісна. Швидкість індивідуальна, швидкісна техніка. Вони один в один легко обіграють, підбір гравців дуже хороший, команда організована і дуже добре контролює м’яч. Той факт, що обіграли «Шахтар» – навіть коментувати нічого не потрібно. І обіграли не просто так. Два м’ячі забили в Одесі «Чорноморцю» – там і один гол забити дуже важко. Команда «Металург» у всіх матчах демонструє дуже хороший рівень гри. Мені вона подобається.

Тому при розробці плану на гру увагу у нас акцентувалася на тому, що потрібно зіграти дуже щільно. Щільно і використовувати пресинг рівно на стільки, на скільки вистачить нашої команди. І на перший тайм вистачило. Ми в першому таймі досить активно грали і активно пресингували. Потрібно було нівелювати різницю в швидкості і не дати суперникам розгорнути швидкі атаки. Так як вони проводять приблизно 40% швидких атак за матч, і забивають багато м’ячів. Вимагалося швидко перебудовуватися: і в центральній зоні, і на флангах.

І ще і Федотов швидкий нападник. Нельсон, Лазич, Морозюк, Макрідіс, я кого не згадаю. Макрідіс – 80% конструктивних атакуючих дій проводить. Лазіч – те ж саме. Все гостро! Дійсно, гравці дуже серйозного рівня. Кажу на повному серйозі. Ми їх дуже серйозно вивчали. Якби навіть внічию зіграли, я б сказав, що це добре. Тому що «Металург» – це сильний суперник, дуже висококваліфікована команда.

На жаль, з реалізацією і далі є проблеми. Ви самі це бачили. Дякуємо Бога, що не пропустили. У суперника було кілька шансів. Іноді ми помилялися, іноді суперник за рахунок швидкості і індивідуальної майстерності створював моменти. Головне те, що виграли, задоволений цим. У другому таймі важко було. Звичайно, важко в такому темпі грати, пресингувати, перекривати, не давати грати супернику. Це практично неможливо. Не всяка команда це зможе. Ну, може бути, київське «Динамо» функціонально настільки сильно готова. Ми ж не можемо два тайми пресингувати – немає у нас такої можливості. Я об’єктивно говорю. І немає швидкості. У нас швидкісних гравців небагато. Ще й Качараба пропускав, а Мірко Райчевіч міг 45-60 хвилин зіграти максимум, я знав це. Герасимюк з пошкодженням вийшов, Тудосе – аналогічно. Так, проблеми є і у мого колеги: можна й за Мораєса сказати і за інших футболістів. У нас тренерів завжди є якісь нюанси.

Важливіше те, що виграли і те, що закінчилася та смуга, коли м’яч не йде у ворота. У Кубку «Металісту» два забили, а в чемпіонаті – м’яч не йде і не йде.

В понеділок грали з «Волинню», ви самі бачили: стільки моментів, що навіть коментувати важко. Все-одно, я задоволений результатом, відношенням гравців. Вони професіонали і в цій ситуації можу подякувати їм за те, що вони роблять. Хочу подякувати глядачам за те, що прийшли підтримати. Тому що це був останній домашній матч в літньо-осінній частині чемпіонату. Уже потрібно було виграти. Я не думав, не морочився – хотів просто, щоб команда зіграла гідно незалежно від результату. А те, що виграли, зрозуміло, будь-який тренер буде задоволений цим.

«Металургу» ж можу побажати успіху у всіх матчах. Команда у них дуже хороша. Ще раз можу це повторити. Об’єктивно, по тому рівню гри, який вони демонструють в кожному матчі, вони потраплять в єврокубки. Важливо те, про що я говорю завжди. Важливо, щоб у нашій країні був мир і спокій, щоб перестали вбивати людей. Важливо, щоб донецькі команди змогли вдома грати. Вони завжди гостинні, завжди нас приймають. І інфраструктура хороша. На превеликий жаль, те що зараз відбувається не залишає можливості всім нам нормально себе почувати, відчувати. Тому, дай Бог миру і спокою нашій землі. А футбольні баталії – це нормально. Саме баталії футбольні! Хтось виграв, хтось програв, хтось зіграв внічию. Це нормально!».

.

Владимир Пятенко, главный тренер «Металлурга»:  «Ми почали не так, як хотілося б. Тому в першому таймі контроль м’яча був дуже поганий, погано виходили з оборони в атаку. Перший тайм ми програли і за рахунком, і за контролем м’яча, і, напевно, по всіх параметрах. У другому таймі перебудувалися, випустили футболіста, який вміє контролювати м’яч. З контролем стало трохи краще, з’явилися моменти. Тому в другому таймі ми повністю переграли суперника, але, на жаль, не дотиснули.

Думаю, сьогодні ми грали два тайми по 30 хвилин, а не два по 45 як належить. І в першому таймі, і в другому дуже повільно м’яч вводився в гру. Футболісти збивали темп, по два м’ячі постійно на полі були. Якби трохи швидше … Але знову ж, ми не можемо засуджувати «Говерлу». Кожен грає і робить на полі те, що може робити. Вони домоглися перемоги, і я їх з цим вітаю.

Не думаю, що в нас була недооцінка. Я хлопцям в роздягальні зараз сказав, що на полі «не було життя», розумієте, про що мова? Не було футбольних емоцій! Хоча в другому таймі стало трохи краще. Хлопці зрозуміли, що потрібно міняти гру, переломити її. Швидше за все, саме «футбольної життя» не вистачало на полі. Грали, все виконували, але іскорки, «життя футбольного» не було».