Четверо українських шпажистів – у ТОП-20 світового Гран-прі у Досі (ФОТО)

У Катарі в місті Доха відбувся крайній у 2017-му всесвітній турнір з фехтування на шпагах серед чоловіків та жінок – "Grand Prix du Qatar 2017

В індивідуальній першості чоловіків змагався і ужгородець Анатолій Герей. Після попереднього раунду змагань ("пульок", які тривали 8 грудня) Анатолій показав найкращий результат і прожеребкувався першим. Перед "олімпійкою", коли у раунд прямого вибування вступають ТОП-16 світових шпажистів, ужгородець отримав 17-ий стартовий номер.

Уже у турі прямового вибування у ТАВ 64 Герей спочатку переміг корейця Ан Сон Хо – 13:8, втім поступився вихованцю українця Олександра Горбачука – японцю Казуясу Мінобе за вхід у 16-ть – 8:15. У Анатолія підсумкове 18-те місце.

Найкраще серед українців фінішував лідер національної збірної – Богдан Нікішин (5 місце). Дніпровець переміг японця Іто (12:9),  аргентинця Лугонеса Руджері (4:3) та німця Шмідта (15:8), втім за вхід у півфінал одним уколом поступився майбутньому володарю бронзи – італійцю Паоло Піццо (14:15).

Володимир Станкевич замкнув вісімку найсильніших, перемігши представника Казахстану Курбанова (15:12), данця Ван дер Остена (15:14) та минулорічного переможця Гран-прі Катару корейця Квона (9:8). На жаль, також за вхід у півфінал поступився італійцю Сантареллі (майбутньому бронзовому призеру) – 13:15.

Серед тих українців, які пробилися в основну сітку змагань, Максим Хворост склав зброю в 1/16 і став 19-им, Роман Свічкар знову показав хорошу боротьбу (зокрема, проти одного із лідерів чоловічої шпаги – італійця Гароццо) і посів підсумкове 29-те місце, Ігор Рейзлін – 38-ий.

Тож, четверо українських шпажистів зайняли місця у ТОП-20 цьогорічного світового гран-прі у Катарі, тим самим зміцнивши позиції у світовому рейтингу.

Серед жінок у раунд прямого вибування потрапили троє українок – Юлія Свистіль, Ксенія Пантелєєва та Олена Кривицька, яка і показала кращий результат серед наших шпажисток – підсумкове шосте місце (поступившись за вхід у півфінал італійці Наварріа – 11:15). Юлія – 44-та, Ксенія – 43-тя.

Загальний результат "Grand Prix du Qatar 2017" у чоловіків – ТУТ,у жінок –  ТУТ

Наступні змагання шпажистів відбудуться уже у 2018-му. У січні стартуватимуть сателіт у Стокгольмі та етап Кубку світу у німецькому Хайденхаймі.