Найманий працівник – у відпустці для догляду за дитиною. Чи має право?

ДПІ у м.Ужгороді  14 жовтня 2015 10:34  143108057 0109123
Найманий працівник – у відпустці для догляду за дитиною. Чи має право?

Найманий працівник знаходиться у відпустці для догляду за дитиною: чи має право єдинник на відпустку?

У платника єдиного податку рахується працівник, що знаходиться у відпустці для догляду за дитиною. Чи може такий єдинник претендувати на право піти у відпустку відповідно до п. 295.5 Податкового кодексу України – з такими запитаннями звертаються багато ужгородців до ДПІ у м.Ужгороді.

Відповідно до п. 295.5 Податкового кодексу України фізичні особи - підпри­ємці - платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, під­твердженої копією листка (листків) непрацездат­ності, якщо вона триває ЗО і більше календарних днів. Як бачимо, норми ПК наголошують саме на використанні праці найманого працівника. Тобто, якщо працівник знаходиться у відпустці для догляду за дитиною, то платник єдиного по­датку його працю не використовує.

Крім того, пп. 291.4.1 ПК передбачено, що при розрахунку загальної кількості осіб, які пере­бувають у трудових відносинах із фізособою- єдинником, не враховуються наймані працівники, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю і пологами та у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею передбаченого законодав­ством віку.

З огляду на вищезазначене, фізична особа - підприємець - платник єдиного податку пер­шої та другої групи може скористатися пра­вом на відпустку, якщо має одного найма­ного працівника, який перебуває у відпустці у зв'язку з вагітністю і пологами або у від­пустці для догляду за дитиною до досягнен­ня нею передбаченого законодавством віку, при наявності належним чином оформлених документів (із обов'язковим зазначенням у заяві на отримання відпустки відомостей про пере­бування в декретній відпустці такого найманого працівника)

Читайте також

Залишити коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також данні про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Коментарів немає
]]>