Як знятися з обліку у держреєстратора «спрощенцю»?

17 липня 2017 15:22  28156468 0157968
Як знятися з обліку у держреєстратора «спрощенцю»?

Якщо підприємець, який застосовує спрощену систему оподаткування, вирішив припинити діяльність, контролюючий орган своїм рішенням анулює його реєстрацію платника єдиного податку шляхом виключення з реєстру таких платників. Це анулювання відбувається в день отримання органом ДФС від держреєстратора повідомлення про проведення держреєстрації такого припинення (пп. 2 п. 299.10 ст. 299 Податкового кодексу).

Щодо дати отримання органом ДФС повідомлення держреєстратора, зазначимо таке. Підпунктом 1 п. 1 ст. 26 Закону України від 05.05.2003 № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» відведено на розгляд документів, поданих державному реєстратору для держреєстрації щодо підприємців, 24 години після надходження документів (крім вихідних та святкових днів). Таким чином, у зазначений термін держреєстратор повинен внести до Єдиного держреєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі - Єдиний держреєстр) запис про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.

Відповідне повідомлення направляється до органу ДФС у день держреєстрації припинення підприємницької діяльності (п. 68.1 ст. 68 Податкового кодексу). Держреєстратор проводить держреєстрацію припинення підприємницької діяльності підприємця не пізніше наступного робочого дня з дати отримання від нього реєстраційної картки на проведення державної реєстрації (або судового рішення про припинення підприємницької діяльності).

Такі дії держреєстратор здійснює без довідки контролюючого органу про відсутність заборгованості зі сплати податків. Після держреєстрації припинення підприємницької діяльності фізична особа продовжує обліковуватись у контролюючому органі як фізична особа-платник податків, яка отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності. Тому, наголошуємо, що припинивши діяльність, фізична особа-підприємець зобов’язана здати звітність, в повному обсязі розрахуватися з бюджетом за податками і зборами та погасити податковий борг.

Слід зауважити, що з 1 січня 2017 року подавати окремо заяву про відмову від спрощеної системи не потрібно, оскільки Законом України від 21.12.2016 № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» вилучено з п. 294.6 ст. 294 Податкового кодексу норму щодо дати подання зазначеної заяви у зв’язку з припиненням господарської діяльності. Як точка відліку відтепер зазначається лише дата отримання контролюючим органом повідомлення держреєстратора.

Крім того, з 01.01.2017 р. із п. 295.8 ст. 295 Податкового кодексу вилучено таку підставу як подання заяви з метою визначення останнього податкового зобов’язання платника єдиного податку. У такому разі теж зазначається лише факт отримання повідомлення держреєстратора. Таким чином, подавати заяву про відмову від спрощеної системи оподаткування до контролюючого органу фізичній особі-підприємцю не потрібно.

ДФС у Закарпатській області

Залишити коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також данні про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Коментарів немає
]]>