Чи застосовується податкова соціальна пільга до суми допомоги, яка виплачується за лікарняними листами?

18 жовтня 2016 15:41  65136311 0137663
Чи застосовується податкова соціальна пільга до суми допомоги, яка виплачується за лікарняними листами?

Відповідно до пп. 169.1 ст. 169 розділу IV Податкового кодексу України (далі – Кодекс), платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги.

Як зазначено у Кодексі, заробітна плата  - основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму.

Враховуючи те, що сума виплат у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (лікарняні) розглядається як заробітна плата платника податку, то у разі її не перевищення граничного розміру загального місячного оподатковуваного доходу від одного працедавця у вигляді заробітної плати, який передбачений нормами пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 Кодексу (у 2016 році – 1930 грн), найманий працівник має право на податкову соціальну пільгу.

ДФС у Закарпатській області

Залишити коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також данні про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Коментарів немає
]]>

Останні новини