Чи мають пільги зі сплати земельного податку учасники АТО?

ДФС у Закарпатській області  4 листопада 2016 10:56  63137693 0139061
Чи мають пільги зі сплати земельного податку учасники АТО?

Відповідно до положень Податкового кодексу України (далі – ПКУ), ставки сплати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території, встановлюють Верховна Рада АР Крим та органи місцевого самоврядування (п. 284.1 ст. 284 ПКУ). Сільським, селищним, міським радам та радам об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, не дозволяється встановлювати індивідуальні пільгові ставки місцевих податків та зборів для окремих юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців і фізичних осіб або звільняти їх від сплати таких податків та зборів (пп. 12.3.7 п. 12.3 ст. 12 ПКУ).

 Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб передбачено статтею 281 ПКУ. Так, від сплати податку звільняються ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України від 22.10.1993 р. № 3551-XII “Про статус ветеранів війни, гарантії їх захисту” із змінами та доповненнями (пп. 281.1.4 п. 281.1 ст. 281 ПКУ).

 Звільнення від сплати податку на земельні ділянки, передбачене для зазначеної категорії фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

-              для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 га;

-              для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 га, у селищах – не більш як 0,15 га, в містах – не більш як 0,10 га;

-              для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 га;

-              для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 га;

-              для ведення садівництва - не більш як 0,12 га (п. 281.2 ст. 281 ПКУ).

 Отже, якщо у фізичної особи є посвідчення, яке підпадає під дію пп. 281.1.4 п. 281.1 ст. 281 ПКУ з урахуванням п. 281.2 цієї статті, така фізична особа звільняється від сплати земельного податку.


Читайте також

Залишити коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також данні про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Коментарів немає
]]>