Чи має право платник на податкову знижку за навчання, якщо отримує освіту в декількох навчальних закладах?

ДПІ у м.Ужгороді  29 березня 2016 10:33  46119982 0121184
Чи має право платник на податкову знижку за навчання, якщо отримує освіту в декількох навчальних закладах?

Потрібно знати закарпатцям.

            Платник податку має право включити до податкової знижки, у зменшення опо­датковуваного доходу, платника податку за наслідками звітного податкового року, суму коштів, сплачених платником пода­тку на користь закладів освіти для компе­нсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника, податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати (пп. 166.3.3 ст. І66 Пода­ткового кодексу України).

Податкову знижку може отримати ви­ключно резидент, який має реєстрацій­ний номер облікової картки платника по­датку, а також резидент — фізична осо­ба, яка через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника по­датків та офіційно ровідомилд про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті (пп. 166.4 ст. 166 ПКУ).

Підстави, для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у рі­чній податковій декларації (пп. 166.1.2 ст.166 ПКУ).

 Нормами  Податкового кодексу України  встановлено: загальна сума податкової знижки не може переви­щувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, на­рахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164,6 ст. 164 ПКУ.

.Отже, платник податків, який навча­ється в декількох навчальних закладах України, за умови  виконання всіх умов, передбачених Податковим кодексом, має право скористатися податковою зниж­кою за навчання.

Водночас, платники податків, які на­вчаються за кордоном, не мають права на податкову знижку в частині витрат у ви­гляді суми коштів, сплачених на користь закордонних   закладів  освіти.

               Податківці також інформують, що з початку деклараційної кампанії  468 громадян подали декларацію про майновий стан і доходи за 2015 рік і задекларувати податок в сумі більше 1,8 млн. гривень. Наразі 430 громадян скористувалися і  правом на отримання податкової знижки на суму 547,8 тис.грн.

               Згідно з Кодексом за підсумками поданої декларації  громадянин повинен самостійно сплатити суму податкового зобов»язанняя, зазначену в податковій декларації, до 1 серпня 2016 року.

               Чинне законодавсво передбачає, що платники податків можуть скористатися правом на податкову знижку за наслідками звітного 2015 року до кінця поточного2016р., подавши до податково за місцем своєї податкової адреси декларацію і копію підтверджуючих документів.

Читайте також

Залишити коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також данні про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Коментарів немає
]]>