Оформляєте трудову угоду? – повідомте фіскалів

Відділ комунікацій Головного управління ДФС у Закарпатській області   13 листопада 2015 14:07  23989818 090784
Оформляєте трудову угоду? – повідомте фіскалів

У трудовому законодавстві новації: працівник може отримати допуск до роботи лише після укладання трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням роботодавця. При цьому роботодавець повинен повідомити органи ДФС (податкову інспекцію) про прийняття громадянина на роботу.

Ці нововведення передбачено Законом України від 28 грудня 2014 року №77 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці», які внесені до Кодексу законів про працю, та набрали чинності з 1 січня 2015 року.

Водночас цей Закон виключає норму, згідно з якою трудовий договір між найманим працівником і фізособою-працедавцем потрібно було реєструвати у державній службі зайнятості.

Варто відмітити, що статтею 265 КЗпП запроваджені нові штрафи за порушення трудового законодавства, які є фінансовими санкціями і накладаються незалежно від адмінштрафів. Зокрема, у разі допуску працівника до роботи без оформлення трудового контракту, оформлення робітника на неповний робочий час, у разі якщо він фактично працює повний робочий час, або якщо виплати здійснюються без нарахування й сплати внеску та податку, на працедавця накладається штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат на момент виявлення порушення (на сьогодні – 36 540 грн) за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

При порушенні встановлених строків виплати зарплати чи інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, або виплата їх не в повному обсязі, карається фінансовою санкцією у розмірі 3 мінімальних зарплат на момент виявлення порушення (3 654 грн). У разі, якщо роботодавець не дотримується мінімальних державних гарантій в оплаті праці, зазначене порушення обкладається штрафом у розмірі 10 мінімальних зарплат (12 180 грн) за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. Всі інші порушення щодо вимог трудового законодавства призводять до штрафних санкцій у розмірі однієї мінімальної зарплати (1 218 грн).

Разом з тим, звертаємо увагу на зміни внесені до Кодексу України про адміністративні порушення (КУпАП). Так, в новій редакції викладена стаття 41 КУпАП, в якій прописана відповідальність посадових осіб (юридичних та фізичних-підприємців), які використовують найману працю. У разі порушення норм трудового законодавства, зазначені особи караються штрафом від 500 до 1 000 н.м.д.г. (від 8 500 до 17 000 грн). Кожне повторне порушення протягом року – 1 000-2 000 н.м.д.г. (від 17 000 до 34 000 грн).

Залишити коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також данні про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Коментарів немає
]]>