Використання електронних платіжних засобів у платіжній системі

Відділ комунікацій Головного управління ДФС у Закарпатській області   9 грудня 2015 14:39  68111034 0112125
Використання електронних платіжних засобів у платіжній системі

Який день вважається днем отримання доходу фізичною особою-підприємцем-платником єдиного податку у разі проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) з використанням електронних платіжних засобів у платіжній системі (еквайрингу) – дата сплати покупцем коштів через платіжний термінал чи дата надходження коштів на рахунок виконавця? Чи передбачено відповідальність для платників єдиного податку за помилки щодо визначення дати отримання доходу?

Відповідно до п. 292.6 ст. 292 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платника єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Для платника єдиного податку третьої групи, який є платником ПДВ, датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.

Порядок ведення книги обліку доходів платників єдиного податку першої і другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками ПДВ, затверджено наказом Мінфіну України від 19.06.2015 № 579.

Згідно з п. 5 зазначеного Порядку записи у книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, окремо про кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та/або отримано готівкою, фактично безоплатно отримано товари (роботи, послуги) та понесено витрати, зокрема оплачено придбані товари  (роботи, послуги), виплачено заробітну плату, сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування тощо.

Отже, датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів на розрахунковий рахунок платника єдиного податку.

При цьому відповідно до ст. 164¹ Кодексу України про адміністративне правопорушення від 07.12.84 № 8073-Х до фізичних осіб-підприємців-платників єдиного податку, які не ведуть або ведуть з порушенням облік доходів та витрат, застосовується відповідальність у вигляді адміністративного штрафу, зокрема попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох (51 грн) до восьми (136 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Читайте також

Залишити коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також данні про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Коментарів немає
]]>