Платіж зараховано до бюджету несвоєчасно з вини банку: на кого покладається відповідальність?

ДПІ у м.Ужгороді  24 листопада 2015 13:15  49110520 0111607
Платіж зараховано до бюджету несвоєчасно з вини банку: на кого покладається відповідальність?

Згідно з п. 8.1 Закону від 05.04.01 р. № 2346-ІМ далі - Закон № 2346) банк зобов'язаний ви­знати доручення клієнта, що міститься в розрахунковому документі, який надійшов протягом операційного часу банку, в день його нал­адження. У разі надходження розрахункового документа після закінчення операційного часу банку зобов'язаний виконати доручення клієнта пізніше наступного робочого дня. Банки та їх клієнти мають право передбачати в договорах інші строки виконання доручень клієнтів.

За загальним правилом (ч. 1 ст. 1072 Цивільного кодексу, п. 22.9 Закону № 2346) банк повинен виконати розпорядження клієнта виключно в межах залишку грошей на рахунку платника.

Крім того, п. 22.7 Закону № 2346 визначено, що в разі відмови з будь-яких причин у прийнят­ті розрахункового документа на переказ коштів банк має повернути цей документ клієнту не піз­ніше наступного операційного дня банку із зазна­ченням причини повернення.

Таким чином, подавши до банку платіжне до­ручення, платник виконав своє зобов'язання зі сплати податку з моменту ініціювання переказу, тобто проставлення банком у верх­ньому правому куті платіжного доручення відмітки «одержано».

Отже, за наявності в клієнта коштів на рахунку банк несе відповідальність за своєчасне здійс­нення платежу за дорученням такого клієнта.

Така відповідальність для банків у вигляді пені встановлена п. 129.6 Податкового кодексу (далі - ПК), за винятком випадків, коли строки пере­рахування податків, зборів порушені внаслідок регулювання Нацбанком економічних нормативів такого банку, що призводить до нестачі вільного залишку коштів на кореспондентському рахунку (п. 129.7 ПК).

                                                                                                                    

Читайте також

Залишити коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також данні про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Коментарів немає
]]>