Чи має право на ПСП батько, якщо дитина не всиновлена?

За матеріалами Ужгородської ОДПІ  28 липня 2015 11:22  88103672 0104697
Чи має право на ПСП батько, якщо дитина не всиновлена?

Згідно норм  Податкового кодексу України будь-який платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги (далі ПСП). Статтею 1 розділу ХІХ ПКУ до 31 грудня 2015 року встановлено, що ПСП надається в розмірі, що дорівнює 50 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року.

Платник податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років має право на податкову соціальну пільгу у розмірі 100 відсотків суми пільги, яка визначена п.п. 169.1.1 ст. 169 ПКУ, у розрахунку на кожну таку дитину.

Для застосування пільги у разі виховання двох чи більше дітей віком до 18 років, платник податку, відповідно до п. 3 ст. 5 Порядку надання документів для застосування податкової соціальної пільги, крім заяви також подає: копію свідоцтва (дубліката свідоцтва) про народження дитини (дітей) або документ, що підтверджує встановлення батьківства, чи документи, які підтверджують вік дитини (дітей), затверджені відповідним органом країни, в якій іноземна фізична особа - платник податку постійно проживав (проживала) до прибуття в Україну; копію рішення органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування (якщо із заявою звертається опікун або піклувальник).

Слід зазначити, що згідно зі ст. 157 Сімейного кодексу України питання утримання та виховання дитини вирішується батьками спільно. При цьому, з метою надання податкової соціальної пільги «виховання дитини» слід вважати, насамперед, її спільне проживання з батьками. Документом, що підтверджує таке спільне проживання, може бути довідка з ЖЕКу.

Таким чином, якщо батько бажає скористатися правом на застосування до його доходу ПСП, утримує двох чи більше дітей віком до 18-ти років, але одна дитина дружини не всиновлена, то разом із поданням до підприємства заяви щодо її застосування, крім документів, визначених у Порядку, подається довідка з ЖЕКу.

Читайте також

Залишити коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також данні про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Коментарів немає
]]>