Як повідомляти органи ДФС про прийняття працівника на роботу?

17 грудня 2015 10:01  77190962 091937
Як повідомляти органи ДФС про прийняття працівника на роботу?

З 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України від 28 грудня 2014 року № 77-VIIІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці». Цей Закон вніс зміни, зокрема, до Закону України від 8 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік ЄСВ» та Кодексу законів про працю.

Відповідно до частини третьої статті 24 Кодексу законів про працю працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (податкової інспекції) про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабміном.

Оскільки на сьогодні відсутній порядок повідомлення податкової інспекції про прийняття працівника на роботу, заповнення таблиці 5 додатка 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого ЄСВ, до прийняття відповідного порядку, вважається «повідомленням». Це повідомлення подається у складі обов’язкової звітності за календарний місяць до територіальних органів фіскальної служби за основним місцем обліку платника із зазначенням трудових відносин з прийнятими працівниками.

При цьому окремо при кожному прийнятті працівника на роботу, титульний аркуш з таблицею 5 додатка 4 до Порядку не подається.

Разом з тим повідомляємо, що Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомого, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску до фіскальних органів за січень 2015 року подається відповідно до Порядку.

Детальніше читайте на сайті ДФС (http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015/ediniy-sotsialniy-vnesok/181864.html).

Залишити коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також данні про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Коментарів немає
]]>