Чи має право на соцпільгу працівник-студент?

Сектор комунікацій ДПІ у м.Ужгороді ГУ ДФС у Закарпатській області  21 грудня 2015 11:58  110112536 0113633
Чи має право на соцпільгу працівник-студент?

Податкову соцпільгу застосовують за умо­ви. що зарплата (та прирівняні до неї виплати, наприклад, сума індексації, лікарняні) праців­ника нижча за граничний розмір, установле­ний пп. 169.4.1 Податкового кодексу України (далі - ПКУ). У 2015 році це 1710 грн. Те, що співробітник працює на умовах неповного ро­бочого часу, не позбавляє його права на за­стосування соцпільги.

Обмеження для студентів — отримання сти­пендії. Відповідно до абз. З пп. 169.2.3 ПКУ ті, хто отримує стипендію з держбюджету, не мо­жуть претендувати на податкову соцпільгу.

Зауважимо: студенти (як денної, так і заоч­ної форм навчання) мають право на підвище­ну (150%) соцпільгу в сумі 913,50 грн (пп. "г" пп. 169.1.3 ПКУ). Тому, аби її отримати, окрім заяви1, студент мусить надати роботодавцю ще й довідку з університету про те, що він там на­вчається та не одержує стипендію з бюджету.

Нагадаємо: соцпільгу надають із місяця, у якому одержано заяву від працівника. До того ж її застосовують лише за одним міс­цем роботи й саме до зарплатного доходу за місяць (аванс — зарплату за першу полови­ну місяця — на суму пільги не зменшують).

Отже, працівник-студент, який навчаєть­ся у виші за контрактом (не отримує сти­пендію), за умови дотримання всіх вимог ст. 169 ПКУ, має право на застосування соц­пільги в розмірі 150%.

Читайте також

Залишити коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також данні про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Коментарів немає
]]>