Коли доходом найманого працівника вважаються кошти, сплачені роботодавцем за його навчання?

27 листопада 2014 09:01  985721 086647
Коли доходом найманого працівника вважаються кошти, сплачені роботодавцем за його навчання?

Ужгородська ОДПІ зазначає, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума, сплачена роботодавцем на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів за фізичну особу. Відповідна норма передбачена підпунктом п.п.165.1.21 ст. 165 Податкового кодексу України.

Слід зазначити, що сума таких коштів не повинна бути більшою, аніж визначена в абзаці першому підпункту 169.4.1 статті 169 ПКУ (у 2014 році – 1710 гривень) на кожний повний або неповний місяць підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи, незалежно від того, чи перебуває ця особа у трудових відносинах з роботодавцем, але за умови, що вона уклала з ним письмовий договір (контракт) про взяті зобов’язання з відпрацювання у такого роботодавця після закінчення вищого та/або професійно-технічного навчального закладу і отримання спеціальності (кваліфікації) не менше ніж три роки.

Якщо працівник припиняє трудові відносини з роботодавцем протягом періоду такого навчання або до закінчення третього календарного року, то сума, сплачена як компенсація вартості навчання, прирівнюється до додаткового блага та підлягає оподаткуванню у загальному порядку.

За матеріалами Ужгородської ОДПІ

Залишити коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також данні про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Коментарів немає
]]>