Фізособа «єдинщик» захворіла – чи звільняється вона від сплати податку за період тимчасової втрати працездатності?

Інформаційно-комунікаційний відділ Головного управління Міндоходів у Закарпатській області   15 липня 2014 11:22  2274323 075197
Фізособа «єдинщик» захворіла – чи звільняється вона від сплати податку за період тимчасової втрати працездатності?

Платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку, зокрема, за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів, за умови подання таким платником до органу доходів і зборів заяви довільної форми щодо терміну тимчасової втрати працездатності.

Відповідно до положень Податкового кодексу України, зазначені фізичні особи-спрощенці сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

З огляду на викладене вище, якщо платник єдиного податку першої і другої груп, який не використовує працю найманих осіб, хворів 30 і більше календарних днів та при цьому хвороба розпочалась до 20 числа місяця та закінчилась у наступних місяцях, то такий платник звільняється від сплати єдиного податку лише за календарні місяці, в яких хворів. Якщо в місяці, в якому відповідно до листка непрацездатності хвороба закінчилась, платник сплачує єдиний податок за цей місяць відповідно до норм Кодексу.

Порядок нарахування та сплати єдиного податку, а також умови, за яких платники першої та другої групи можуть бути звільнені від його сплати на певний період, викладені у статті 295 Податкового кодексу України.

Залишити коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також данні про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Коментарів немає
]]>