Як здійснюється сплата ЄСВ в зоні АТО?

Відділ комунікацій Головного управління ДФС у Закарпатській області   16 грудня 2014 17:00  8387127 088058
Як здійснюється сплата ЄСВ в зоні АТО?

Платники єдиного внеску, які перебувають на обліку у фіскальних органах, розташованих на території визначених переліком населених пунктів, де проводилась антитерористична операція або було оголошено військовий чи надзвичайний стан, на період антитерористичної операції звільняються від своїх обов'язків, зокрема щодо своєчасного та в повному обсязі нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску, подання звітності тощо.

Таким чином, Закон України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02.09.2014 р. № 1669-VІІ (далі – Закон № 1669), який набрав чинності 15.10.2014 року не скасовує обов’язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України від 8 липня 2014 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464), а надає можливість платникам єдиного внеску на період проведення антитерористичної операції не виконувати їх у встановлені строки (своєчасно) та в повному обсязі.

Підставою для такого звільнення (відстрочення) є заява платника єдиного внеску, яка подається ним до фіскального органу за основним місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання у довільній формі у строк не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції, та сертифікат Торгово-промислової палати України.

Отже, згідно з вимогами Закону № 1669, всі обов’язки мають бути виконані платниками єдиного внеску після закінчення антитерористичної операції у повному обсязі.

Відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені Законом №2464 за невиконання, несвоєчасне виконання, виконання не в повному обсязі обов’язків платників єдиного внеску, у період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції до платників, які не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції, подали до фіскального органу заяву та сертифікат Торгово-промислової палати України, не застосовуються.

Залишити коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також данні про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Коментарів немає
]]>