Спрощена система оподаткування: як перейти або змінити групу?

Відділ комунікацій Головного управління ДФС у Закарпатській області   10 грудня 2014 12:12  52386727 087656
Спрощена система оподаткування: як перейти або змінити групу?

Перейти на спрощену систему оподаткування з загальної можна з початку будь-якого кварталу. Платники податків, які бажають це зробити, подають відповідну заяву до контролюючого органу за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Тобто, для переходу на спрощену систему оподаткування з 2015 року останнім днем для подачі заяви буде 16 грудня 2014 року. До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік. Звертаємо увагу, що реєстрація платником єдиного податку є безстроковою.

Такий перехід можливий один раз протягом календарного року та може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, платником податків дотримано вимоги, встановлені пунктом 291.4 статті 291 Податкового кодексу України. Порядок подання платником інших податків і зборів заяви про перехід на спрощену систему визначено пп. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ.

Нагадуємо також, що змінити групу єдиного податку спрощенці можуть добровільно або вимушено. Якщо платник наприкінці року перевищив граничний дохід, установлений п. 291.4 Податкового кодексу України, але водночас бажає й наступного року працювати на спрощеній системі оподаткування, то він повинен перейти до «старшої» групи. Ставку для роботи у «старшій» групі можна обрати будь-яку – з ПДВ або без ПДВ. Тому ті, хто не бажає з нового року бути платником ПДВ, мають право при переході до іншої групи одночасно обрати ставку, яка передбачає включення ПДВ до складу єдиного податку. Відповідно, платники за бажанням  можуть зареєструватися платниками ПДВ та обрати групу, яка передбачає сплату податку на додану вартість. Для цього необхідно не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому сталося перевищення розміру доходу, подати відповідну заяву. Отже, граничним строком подання заяви при обов’язковій зміні групи у новому році буде 20 січня 2015 року. Якщо таку заяву не подати, то з наступного року платник автоматично вважатиметься на загальній системі оподаткування.

При добровільному переході до іншої групи або зміні ставки єдиного податку «єдинщик» повинен подати відповідну заяву не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу. Відповідно, щоб з нового року 2015 року спрощенець міг працювати в новій групі/за новою ставкою, він повинен подати заяву не пізніше 16 грудня 2014 року.

Разом з тим, нагадуємо, що якщо платник за власним бажанням вирішив з 1 січня 2015 року відмовитися від спрощеної системи оподаткування, то для цього потрібно не пізніше 19 січня 2014 року подати відповідну заяву.

Залишити коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також данні про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Коментарів немає
]]>