Спадщина чи подарунок можуть стати об’єктом оподаткування

14 квітня 2014 09:15  8966137 066968
Спадщина чи подарунок можуть стати об’єктом оподаткування

Вартість будь - якого об’єкта спадщини (подарунку), що успадковується спадкоємцями (обдарованими), які не є членами сім’ї спадкодавця (дарувальника) першого ступеня споріднення, оподатковується за ставкою, визначеною п.167.2 ст.167 Податкового кодексу України  в розмірі 5 відсотків - ДПІ у м.Ужгороді ГУ Міндоходів у Закарпатській області.

Правове регулювання договору дарування регламентовано Цивільним кодексом України.

Відповідно до ст.174 Податкового кодексу України кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, подаровані платнику податку, оподатковуються згідно з правилами, встановленими Податковим законодавством для оподаткування спадщини.

Як органи міндоходів  дізнаються про отримання спадщини або подарунку?

 

Нотаріус, який оформлює документи на спадщину чи договір дарування, надає державній податковій службі інформацію про видачу свідоцтв про право на спадщину та/або посвідчення договорів дарування в порядку, встановленого для податкового розрахунку за формою 1дф.

Фахівці ДПІ у м.Ужгороді наголошують, що суму вартості спадщини, спадкоємець повинен включити до складу щорічної Декларації про майновий стан та доходи, яку повинен подати до органів Міндоходів до 01 травня, та відповідно до пункту 179.7 Податкового кодексу України самостійно сплатити до 01 серпня року, наступного за звітним, суму податку на доходи фізичних осіб, що зазначена у щорічній декларації про майновий стан та доходи.

Залишити коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також данні про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Коментарів немає
]]>