На Закарпатті визначилися із ще кількома лауреатами обласної премії у галузі мистецтва

12 грудня 2013 11:58  1953774 054547
На Закарпатті визначилися із ще кількома лауреатами обласної премії у галузі мистецтва

Нагадаємо, розглянувши  та обговоривши подання установ культури і мистецтва, творчих спілок, громадських організацій, а також пропозиції конкурсних відбіркових комісій  щодо кандидатів на здобуття обласних премій у галузі літератури і мистецтва, комітет з присудження премій в галузі літератури і мистецтва за 2013 рік вирішив  присудити обласні премії в галузі літератури і мистецтва із врученням дипломів лауреата за 2013 рік.

Сьогодні із прес-центру облради надійшло повідомлення про лауреатів премії у таких номінаціях:

У галузі музичного і виконавського мистецтва — премію імені

Дезидерія Задора:

у номінації „Композитор” за твір малих форм

Волонтиру Володимиру Іллічу - композитору, члену Національної спілки композиторів України , заслуженому діячу мистецтв України за хорові духовні твори „Отче наш”, „Богородице, діво, радуйся”, Кугіе” для мішаного хору а капела (2011 -2013);

у номінації „Композитор” (за твір великої форми)

Теличко Віктору Федоровичу - голові обласного осередку Національної спілки композиторів України, заслуженому діячу мистецтв України   за камерну симфонію „Ремінісценції'” в 4-х частинах для камерного оркестру (2011 - 2013);

у номінації „Художній колектив”

Оркестру народних інструментів Ужгородського державного музичного училища ім. Д.Задора за концертну програму „ Душі криниця” (керівник - Світлана Нуцівна Стегней, заслужений працівник культури України );

Камерному оркестру Закарпатської обласної філармонії за концертну програму з нагоди відзначення 35-річчя з часу заснування колективу. Керівник оркестру - Владислав Іванович Юрош, заслужений артист України).

У галузі театрального мистецтва — премію імені братів Євгена та Юрія- Августина Шерегіїв

у номінації „Режисерсько-постановочна група”

Режисерсько-постановочній групі Закарпатського обласного російського драматичного театру у складі; режисера - постановника Тищука Євгена Віталійовича, художника — постановника Глухової Тетяни Миколаївни за виставу „ Смерть Тарелкіна ” за п’єсою Олександра Васильовича Сухово - Кобиліна;

у номінації „ Актрисі - за краще втілення художнього образу сценічного героя ”

Мавріц Світлані Михайлівні - актрисі Закарпатського обласного українського музично - драматичного театру за роль Каті у виставі „Майне лібе Віра” Олександра Гавроша;

у номінації „ Актору - за краще втілення художнього образу сценічного героя ”

Барабашу Степану Васильовичу - актору Закарпатського обласного українського музично — драматичного театру за роль Бабса у виставі „Здрастуйте, я ваша тітонька ” Б.Томаса;

у номінації „ Актрисі - за кращу акторську роль у виставі для дітей”

Кобзистій Світлані Зенівні та Котик Світлані Юріївні - акторам Закарпатського академічного обласного театру ляльок за ролі у виставі „Попелюшка” (Спогади про нездійснене Т. Габбе за мотитвами казки Шарля Перро);

У номінації „критик - театрознавець ”

Андрійцю Василю Михайловичу - доценту кафедри суспільних дисциплін, кандидату мистецтвознавства за театрознавчі праці.

У галузі образотворчого мистецтва та декоративно-прикладного мистецтва - премію імені Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі

у номінації живопису „за кращий традиційний реалістичний твір”

Сяркевичу Юрію Івановичу - художнику - живописцю, члену Національної спілки художників України, заслуженому художнику України за кращий традиційний реалістичний твір „ Стара Верховина”;

 у номінації живопису «За кращий новаторський твір»

Шепі Антону Олексійовичу - художнику - живописцю, члену Національної спілки художників України, заслуженому художнику України за кращий новаторський твір „Свідок історії”;

у жанрі прикладної графіки

Рейті Івану Івановичу - художнику - графіку, члену Національної спілки художників України , за твір „Русалочка” ;

у жанрі станківої графіки

Григор’єву Віталію Костянтиновичу - художнику - графіку, члену Національної спілки художників України за твір „ Дівчина в хустинці»;

у жанрі скульптури

Ходаничу Михайлу Петровичу - скульптору, члену Національної спілки художників України за серію скульптурних творів „Торс- 1” , „Торс - II”;

у жанрі монументальне мистецтво

Роману Василю Михайловичу - скульптору, члену Національної спілки художників України за скульптурний твір „Портрет Л.М. Толстого”;

у жанрі декоративно - прикладного мистецтва

Сочці Василю Васильовичу - художнику - прикладнику, члену Національної спілки художників України, за декоративну серію „Проникнення”, „Земля” ;

Кузьмі Вікторії Владиславівні - художнику - прикладнику, члену Національної спілки художників України, за твори „Діва з малятком”, „Соняхи”;

у жанрі „Мистецтвознавча праця ”

Пилипу Роману Івановичу - викладачу Закарпатського художнього інституту, кандидату мистецтвознавства, за монографію „Художня вишивка українців Закарпаття XIX -І пол.ХХст.”;

Ерфану Франциску Павловичу, Біксей Людмилі Іванівні, Рижовій Галині Борисівні, Приходько Олені Василівні за мистецький каталог „Ужгород та ужгородці”.

Залишити коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також данні про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Коментарів немає
]]>