Закарпатський слід у світовому орієнтуванні

4 серпня 2013 17:40  7642483 043199

Першу за 50 років розвитку спортивного орієнтування в Україні «жіночу» медаль на змаганнях світового рівня виборола для своєї країни львів’янка Надія Волинська. Чоловіки, юніори і юніорки, молодь епізодично досягали успіху і раніше, а ось у жінок ця нагорода – вперше!

Ця бронзова медаль є найціннішою серед трофеїв 29-річної чемпіонки України та Швеції, адже завойована на Всесвітніх іграх, що проходять у колумбійському місті Калі – вперше змагання зі спортивного орієнтування такого рівня проводяться в тропічну спеку у 2-мільонному місті в Південній Америці на місцевості, розташованій понад 1000 метрів над рівнем моря, де приходилося долати справжні, інколи майже непрохідні джунглі з бамбуку та річки з такими красномовними назвами, як Ріо і Ріо Пaнце Мелендес.

Серед жінок впевнену перемогу на шестикілометровій дистанції виборола дев’ятиразова чемпіонка світу Мінна Каупі, яка на 44 секунди випередила срібну призерку шведку Туві Александерсон. Третьою, впевнено пройшовши дистанцію, фінішувала наша Надія Волинська.

Чоловіча гонка перетворилася на швейцарський тріумф. Маттіас Kибурц виборов на Іграх вже другу перемогу, на 1 хвилину і 37 секунд випередивши свого земляка Даніеля Хубманна. Менш ніж за секунду після Даніеля (0,4 сек) фінішував литовець Віліус Алелюнас.

Є й закарпатський слід на чоловічому п’єдесталі пошани – тренером елітної команди норвезького клубу Крістандсанд ОК, за який виступає віце-чемпіон Ігор швейцарець Хубман, вже другий рік є мукачівець Вячеслав Мухідінов.

До відома: А з 27 до 29 вересня в Ужгороді проходитимуть міжнародні змагання зі спортивного орієнтування, присвячені 50-річчю з дати проведення на території Закарпаття Перших Всесоюзних змагань, що дали початок розвитку в Україні і на теренах колишнього СРСР цього цікавого виду спорту.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також данні про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!