Онук від дідуся отримав у спадщину квартиру - як бути з оподаткуванням?

20 серпня 2013 17:59  11043983 044711
Онук від дідуся отримав у спадщину квартиру - як бути з оподаткуванням?

Податковим кодексом України, зокрема статтею 174 врегульовано оподаткування отриманих громадянами у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав. А саме підпунктом 174.2.2 цієї статті визначено ставки, за якими оподатковується будь–який об’єкт спадщини, яку отримали фізичні особи, котрі не є членами сім’ї спадкодавця  першого ступеня споріднення.

Членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім'ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.

Таким чином, якщо дідусь подарує онуку, наприклад, квартиру, то цей дохід доведеться оподаткувати за ставкою 5% від вартості отриманого дарунку.

Разом з тим, фахівці Міндоходів зазначають, що відповідно до Податкового кодексу України особами, які відповідають за сплату податку до бюджету, є спадкоємці, що отримали спадщину. Також громадяни, що отримали дохід у вигляді вартості успадкованого майна у межах, що підлягає оподаткуванню, повинні зазначити його в податковій декларації. Така декларація подається до органу доходів і зборів за місцем проживання фізичної особи до 1 травня року, наступного за звітним.

Джерело -  Головне управління Міндоходів у Закарпатській області

Читайте також

Залишити коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також данні про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Коментарів немає
]]>