A "super-violator" appeared in Uzhgorod! (Photo)

13 June 2013 11:24  76137928 838624
A "super-violator" appeared in Uzhgorod! (Photo)

A photo of not just a parking rules violator, but a real champion of illegal parking was published by a journalist Tettana Hrytsyshchuk on her facebook page.

A "super-violator" appeared in Uzhgorod! (Photo) (1005941_550298178349073_1246185597_n)

So, the hunt continues.

Now we are waiting for more adequate response from the police to such frequent violations.

And we encourage you to continue to "hunt" for violators. E-mail for photos: [email protected], group "Uzhgorod" (https://www.facebook.com/groups/348119228599690/).

Read also

Post comment

Users posting offensive comments as to other participants of discussion will be banned by moderator without prior warning or explanation. The information related to these users may be provided to law enforcement authorities upon relevant request.Links and advertising messages are prohibited in the comments!

Comments (8)

ужгороду.in  15/06/2013 2:54 pm

эй, олени, они же фотокоры! тут предлагают фотографировать по улице Уральской! а че, слабо??? боитесь курицы интернетовские!


ужгородец  15/06/2013 7:17 am

журналистка тупая дура


прохожий  14/06/2013 5:16 pm

скандалы, интриги, расследования


Ужгород  14/06/2013 11:39 am

Цікаво як автомобіль міг заїжати в двір, якщо там немає водія..........водій пішла собі каву пити додому, а люди як хочете так і обходьте та обїжайте мене..........


проФФесионалке грицищук  13/06/2013 10:49 pm

и кто же выпускает таких "высокопрофессиАнальных" фотокоров??? Опровержение - это у нас уже традиция, главное что-нибудь ляпнуть, а там смотришь, и "новость" есть, как в банку... Ведь в нашем маленьком Ужгороде жизнь тихая, болотная. И грицищук решила " а на..фига проверять", все веселее будет! А вот кто укажет место этим недоученым фотокорам и корам??? ведь вы обязаны не только опровергнуть "дезу", хихикая в тряпочку, но и публично ИЗВИНИТЬСЯ перед водителем. Так примитивно зарабатывать себе рейтинги интернет-изданию не к лицу.


прохожий  13/06/2013 1:45 pm

...це вже цікаво, де мій попкорн


Височанська  13/06/2013 1:31 pm

Пані Тетяно, ви зробили дуже гарне фото мого автомобіля "Нісан" , біля Кафедрального Собору.Однак будь-ласка підскажіть , як заїзджати в двір , якщо я тут живу?
Тому прошу Вас зняти фото автомобіля та спростувати всі записи про нього!


ужгородка  13/06/2013 12:07 pm

Люди, а шо як то авто Мілана Шашіка? Не боїться журналістка, що одлучать од церкви?

Total 8 comments
]]>