Graffiti on the "PADIYUN": one step from Soviet to the modern era (PHOTOS)

Anastasia Nozhka for uzhgorod.in Photo by the author   28 August 2013 14:54  55944775 1045479
Graffiti on the "PADIYUN": one step from Soviet to the modern era (PHOTOS)

For many years the exterior walls of the "PADIYUN" building have been "living" their own lives: they are a place of creative expression - a favorite spot of graffiti artists, and different in style and level of performance graffitis, have been superimposing one on another over the years.

As for styles that can be seen on the "PADIYUN", there are several of them: wild style  (this style is the most popular among professional graffiti artists), buble letters (most often used for quick, simple but tasteful picture) and FX or DAIM-style (3Dstyle, which in good artistic performance visually creates the illusion that you can touch the depicted object or letters).

 Inside the palace, we can see remnants of Soviet art through paintings that are not damaged by time.

This building allows to compare once official and unauthorized (wild) art.

 External walls of the "PADIYUN" show that times are changing and new, bright and free artwork of Transcarpathian youth is becoming popular.  But more importantly: everyone can see the "exhibition" on the building for free, and graffiti artists have space for creativity.

Atmosphere - on the photos.

Read also

Post comment

Users posting offensive comments as to other participants of discussion will be banned by moderator without prior warning or explanation. The information related to these users may be provided to law enforcement authorities upon relevant request.Links and advertising messages are prohibited in the comments!

Comments (10)

Sean  28/07/2015 11:50 pm

На мою думку, любий розвиток мистецтва, чи субкультури треба підтримувати. - Особливо графіті . Краще хай молодь займається графіті , чим вживає наркотики або алкоголь і шляється по ночам в незрозумілих компаніях. Якщо молоді цікаве графіті , чому влада не виділить декілька місць в місті, і всі будуть щасливі ) Молодь буде зайнята малюванням та самовдосконаленням в цьому напрямку , а влада позбудеться хуліганів, вандалів і т.д.


Філософ, мистецтвознавець  21/04/2014 2:24 pm

Все буває добре у мистецтвах, коли форма гармонійно відповідає змісту, а зміст несе у собі якийсь корисний посил у світ. Що стосується графіті, котре представлено на фото - гармонія відсутня. Немає жодного ні формального, ні естетичного звязку між зображеннями, темами і архітектурними площинами. Отже, розписи самі по собі, а архітектура сама по собі. Це не є гармонія і це не має нічого спільного ні з мистецтвом, ні з культурою. Це є якийсь знаковий образний нонсенс, деструктив і символізм хаосу, несмаку і свідоцтво занепаду, чи відсутності культури. Дуже дивно, що подібне могло статися у місті, котре намагається виглядати як європейське і цивілізоване. Навряд, чи подібна катастрофа могла статися з фасадом будівлі десь у Пряшові, Кошицях, чи Братіславі...


Лучанка  07/11/2013 10:55 pm

Я ужгородка, яка живе в Луцьку вже 10 років. Тут мистецтво граффіті по-своєму, але динамічно розвивається.))Луцькі графітчики молодці) Вони роблять місто цікавішим. І міська влада не чіпає їх, хоча навіть знає імена.
Тут можу відзначити автора( чи авторів), які створили малюнок радянського телевізору без сигналу. Молодець(молодці) . Не потрібно зупинятись!Малюй(те)!


искусстволюб  22/09/2013 12:51 am

да какая разница, что нарисовано? Здание ведь веселое, а не серое и угрюмое как 80% всех домов в Ужгороде (либо распадаются либо архитектурные монстры).

мне нравиться!


Душ Пастор  13/09/2013 1:42 pm

Пан архітектор добре звертає увагу. Ця мазанина на падіюні від лукавого. У ній не є нічого від мистецтва і не є нічого ДОБРОГО чи ПОЗИТИВНОГО.


Архітектор  12/09/2013 1:36 am

Очевидно, захисники графіті на Падіюні не мають поняття про те, що таке художній рівень, роль та вплив мистецтва на формування свідомостві, про авторські права стосовно об'єктів архітектури та й багато про що іншого. Це й не дивно, адже вони виросли під впливом змістовних тем та сюжетів графіті ужгородського Падіюну та Бенксі.) Чи можливо подібне в будь-якому європейському місті? Ви, молодь, котра вважає себе прогресивною та освіченою, пошукайте в інтернетах і покажіть - ДЕ ЩЕ Є ПОДІБНИЙ ВАНДАЛІЗМ стосовно споруди громадського призначення?) Ці графіті - знак дегенерації та безвідповідальності. Задумайтеся - чи має хоч одна з цих робіт хоч рівень дипломної роботи художного училища? Це є кіч, вандалізм та несмак - по відношенню до архітектурної споруди і ніщо більше. А для графіті є інші більш підходящі місця - наприклад, огорожі будівельних майданчиків, котрі є тимчасові та потребують естетичного цікавого оформлення.


Райтер  30/08/2013 3:16 pm

Пан архітектор явно бачить не далі своїх рамок, але потрібно враховувати й те, що ужгородське графіті досить низької якості. Вважаю, що Падіюн став дуже брудним в плані робіт і змісту, незважаючи на легальність стін.


НЕБАЙДУЖИЙ  28/08/2013 9:45 pm

Поважний архітекторе, на ваш коментар, цитую: "Це все не оспівувати треба, а УСУВАТИ і повертати ФАСАД Падіюну" хочу сказати, що ніхто ПАДІЮН і не забирав. А щодо "впливу на СВІДОМІСТЬ та ПІДСВІДОМІСТЬ ПІДРОСТАЮЧИХ ПОКОЛІНЬ",-якщо прислухатися до таких "свідомих", як ви, то держава виховуватиме лише слабохарактерних та тих, хто нерозбирається у зовнішньому середовищі сірих та не цікавих людей із закамянілими поглядами на життя. Коментарі під матеріалами писати, засуджуючи молодь, яка чимось займається кожен може. Можливо, ви не реалізували себе у чомусь? Можу чимось допомогти? Вважаю, якщо ви архітектор, то повинні хоч трохи цікавитись сучасним мистецтвом. А ви чули про Бенксі? Ви, напевно, далі свого носа нічого не бачите, раз стверджуєте, що зображення на палаці "рівноцінно трущобам НАШОЇ РАДВАНКИ". Ви хоч на Радванці бували? "Хто виконував обов'язки головного АРХІТЕКТОРА МІСТА",-а ви як би вчинили? Хоча ні, можете не відповідати.


В. Б.  28/08/2013 8:06 pm

Що ж це за архітектор такий, що стверджує немов графіті (мальовані або написанні рисунки на стінах) зародилось в Гарлемі? Люди почали писати й малювати на стінах задовго до появи Гарлему як адміністративної одиниці))) Тим більше, що рівень цих діток-графітчиків, як художників подекуди перевищує рівень народних і заслужених "майстрів" України) А "майстри ", між іншим отримують від бюджету кошти з нашого карману.


Архітектор Володимир Павлей  28/08/2013 4:09 pm

Якщо чесно і правдиво, то це не мистецтво, а знак ДИКУНСТВА і БЕЗКУЛЬТУРРЯ!!!!!!!
Як це деструктивне АСОЦІАЛЬНЕ явище, котре зародилось в трущобах Гарлему, що рівноцінно трущобам НАШОЇ РАДВАНКИ, з'явилося на стінах ФАСАДУ АРХІТЕКТУРНОЇ СПОРУДИ ГРОМАДСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ, котре впливає на СВІДОМІСТЬ та ПІДСВІДОМІСТЬ ПІДРОСТАЮЧИХ ПОКОЛІНЬ????????
Хто дав на ЦЕ ДОЗВІЛ???????
Хто був МЕРОМ???????
Хто виконував обов'язки головного АРХІТЕКТОРА МІСТА???????
Хто виконував обов'язки директора ПАДІЮНУ і дозволив це зробити???????
Це все не оспівувати треба, а УСУВАТИ і повертати ФАСАД Падіюну.
А всі ті посадові особи, котрі це ДИКУНСТВО допустили НЕ ПОВИННІ ЗАЙМАТИ БІЛЬШЕ НІКОЛИ НІЯКИХ ГРОМАДСЬКИХ та АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСАД, як НЕКОМПЕТЕНТНІ та СОЦІАЛЬНО БЕЗВІПОВІДАЛЬНІ.

Total 10 comments
]]>